لندروور دیسکاوری و کشیدن قطار جاده‌ای ۱۱۰ تنی!

لندروور تابه‌حال چندین بار توانایی بکسل فوق‌العادهٔ محصولات خود را نشان داده است. این موضوع به سال ۱۹۸۹ بازمی‌گردد که یک دستگاه دیسکاوری با پیشرانهٔ دیزلی ۲۰۰TDI جدید چندین واگن را بکسل کرد. سال گذشته نیز مدل دیسکاوری اسپرت مجهز به یک پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر دیزلی موفق به کشیدن سه واگن لوکس قطار شد که مجموعاً وزنی بیش از ۱۰۰ تن داشتند یعنی تقریباً مشابه وزن یک فروند بوئینگ ۷۴۷؛ اما حالا نیز این شرکت بریتانیایی تصمیم گرفته با مدل دیسکاوری خود یک قطار جاده‌ای به وزن ۱۱۰ تن را کشیده و بار دیگر توانایی بالای خود را نشان دهد.

قطارهای جاده‌ای، کِشنده‌هایی با چندین تریلر هستند که عمدتاً در استرالیا مورداستفاده قرار می‌گیرند. قطار جاده‌ای که برای نشان دادن توانایی دیسکاوری انتخاب شده نیز در استرالیا بوده و شامل یک کِشنده به همراه هفت تریلر می‌شود. نکتهٔ جالب اینکه خود این قطار جاده‌ای مجموعاً ۱۰۰ تن وزن دارد اما به‌منظور شکستن رکورد دیسکاوری اسپرت که در سال ۲۰۱۶ انجام شد، در داخل تریلرها ۱۰ تن سنگ‌ریزه ریخته شده تا وزن کل وسیله به ۱۱۰ تن افزایش پیدا کند.

این نمایش فوق‌العاده توسط یک دستگاه دیسکاوری انجام گرفته که به یک پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر دیزل با ۲۵۵ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور مجهز است. این خودرو هیچ تغییری نسبت به نسخه‌های تولید معمولی نداشته و از همان ترکیب موتور دیزل استاندارد همراه با گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک و سیستم چهارچرخ محرک استفاده می‌کند. اتصال خودرو به قطار جاده‌ای عظیم نیز توسط یک قلاب بکسل معمولی کارخانه‌ای صورت گرفته است.

بدین ترتیب سرانجام نمایش خیره‌کنندهٔ لندروور آغاز شد و دیسکاوری موفق شد این قطار جاده‌ای عظیم ۱۱۰ تنی با هفت تریلر را تا مسافت ۱۶ کیلومتر بِکِشد. همچنین خودرو توانست در طی این مسافت به حداکثر سرعت ۴۳ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. تمامی این تلاش‌ها برای نشان دادن توانایی‌های فوق‌العادهٔ نسل جدید لندروور دیسکاوری بوده که به‌تازگی معرفی و به بازارهای جهانی عرضه شده است.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

 
theme