فرایند بسیار طولانی توسعه رنگ لکسس LC

ساخت یک رنگ جدید چقدر طول می‌کشد؟ اگر لکسس باشید جواب ۱۵ سال است! این همان زمانی است که پروژه تحقیقاتی برای ساخت رنگ مخصوص آبی شرکت با نام “آبی ساختاری” صرف کرده است. لکسس با همکاری مراکز تکنولوژی VIAVI Solutions در آمریکا و ژاپن این رنگ را ساخته است.

این رنگ که برای اولین بار در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۶ نشان داده شده هم اکنون روی کوپه لوکس LC در دسترس می‌باشد.

اما چه چیزی باعث شده این رنگ بدنه این‌قدر خاص باشد؟ خب جدای از اینکه تنها دو خودرو با رنگ آبی ساختاری می‌تواند در یک روز کاری در تأسیسات موتوماچی تولید شود، رنگ مورد بحث تنها با استفاده از پیگمانتی که حداقل ۴۰ لایه جدا دارد تولید می‌شود.

این رنگ ویژه از پروانه مورفو که بومی آمریکای شمالی و جنوبی بوده الهام گرفته و گفته شده که با استفاده از اصول پایه برهم‌کنش نور با چشم‌های انسان ساخته شده است.

 

لکسس در توصیف این رنگ می‌گوید:

رنگ بکار برده شده در بدنه LC دارای لایه ۱۵ میکرومتری بین آسترهای ابتدایی و واضح است. نانو ساختارهای موجود در رنگ با تغییر نور سریعاً خودنمایی می‌کنند. رنگ‌های مرسوم کمتر از ۵۰ درصد نور را منعکس می‌کنند اما این میزان در رنگ آبی ساختاری نزدیک ۱۰۰ درصد است. در کل ۳۰۰ گرم از پیگمانت با حدود ۳۰۰ میلیارد تکه کوچک از پیگمانت برای هر دستگاه از LC بکار می‌رود.

جدای از پوشش رنگ خاص لکسس LC نسخه Structural Blue Edition، محصول جدید لکسس دارای رینگ‌های ۲۱ اینچی آلیاژی فورج کاری شده نیز می‌باشد.

 

 

همچنین در کابین خودرو ترکیب رنگ آبی با چرم آبی روشن بکار رفته که در تضاد با پوشش و تریم نارنجی است. ناوبری پریمیوم لکسس نیز به‌صورت استاندارد وجود داشته و سیستم صوتی پایونیر نیز کیفیت صدای فوق‌العاده‌ای را ایجاد می‌کند.

این خودرو در دو نسخه بنزینی ۸ سیلندر و هیبریدی ۵۰۰h عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

 
theme